• Link do Obiady
      • link do WOKRO
      • link do YT
      • Office 365 login
      • link do profili szkoły na FB
      • Tablice Mówik

• Warsztaty z Laboratoriów Przyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których Pani Anna Karney zaprezentowała zakupione pomoce dydaktyczne.

Poznaliśmy ich podstawowe funkcje i przykładowe możliwości zastosowania podczas zajęć.

• Certyfikat

Mamy certyfikowaną Salę SNOEZELEN oraz kadrę przeszkoloną do prowadzenia specjalistycznych zajęć.

• Już wakacje!

Pomyślnie zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Życzymy wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, byśmy mogli pełni sił spotkać się we wrześniu!

Zachęcamy także do zapoznania się z cennymi podpowiedziami, jak bezpiecznie spędzić wakacje:

• Wizyta Pana pszczelarza

W dniu 15.06.22r. gościliśmy w naszej Szkole Pana Pszczelarza, który opowiedział nam o ciekawym życiu pszczół, ich zwyczajach i pożytecznym wpływie na środowisko. Mogliśmy obejrzeć z bliska niewielki rój pszczeli z królową matką (zamknięty w szczelnej kratce), a także dotykać, wąchać i oczywiście posmakować pszczelich produktów. Poznaliśmy budowę ula, przeznaczenie różnych gadżetów pszczelarskich a przede wszystkim pogłębiliśmy wiedzę o pszczołach.

• Wystawa prac w Poradni PP

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piasecznie (przy ul. Wojska Polskiego 30), pani Jolanta Filipowska zorganizowała wystawę przykładowych prac plastycznych dzieci uczęszczających do Świetlicowego koła plastycznego. Podobne wystawy będą organizowane cyklicznie. Prace wykonane przez dzieci bardzo się podobały.

• Przedstawienie "Alladyn"

Reżyseria:
            p.Magdalena Makara
            p.Urszula Brzozowska

W rolach głównych:
            Sebastian W. - Alladyn
            Kamila S. - Jasmina
            Sebastian K. - Dżin
            Sandra S. - Narrator
            p.,Magda - Jaffar

W pozostałych rolach:
            Natalia K., Oliwia Ł. Jakub J., Krystian P.

Nagranie z przedstawienia znajduje się na szkolnym kanale YT

• Dzień Dziecka

Wszystkim Dzieciom młodszym i starszym życzymy beztroskiego czasu dzieciństwa, wielu przyjaciół wokół siebie, rozwijania swoich talentów oraz spełnienia marzeń!

Zespół Kierowniczy, Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni
            ze Szkoły w Pęcherach

• Festiwal Kulinarny

W dniach 12 – 13 maja 2022 roku odbył się Festiwal Kulinarny: „Regionalna kuchnia roślinna”. Pierwszego dnia festiwalu uczniowie klas PDP zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje o tradycjach kulturowych i kulinarnych pięciu regionów Polski: Tatr i Podhala, Śląska, Wielkopolski, Podlasia i Kujaw. Nie zabrakło śpiewu i tańca, oczywiście na ludowo. Dziękujemy pani Monice za zaśpiewanie nam kaszubskiego alfabetu. Dowiedzieliśmy się, że kuchnia roślinna jest kuchnią ekologiczną i zdrową. Po części edukacyjnej rozpoczęło się wielkie gotowanie, bo w kolejnym dniu festiwalu spotkaliśmy się na degustacji wyśmienitych i zdrowych potraw regionalnych. Bardzo ucieszyło nas, że po raz pierwszy od dłuższego czasu świętowaliśmy wspólnie, w tak dużej grupie.

• " JESTEM EKO-DBAM O PLANETĘ"

Uczniowie ZSS w Pęcherach oraz uczniowie SOSW w Piasecznie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi. Wszystkim serdecznie dziękujemy za piękne i bardzo pomysłowe prace!!!

Wyniki Międzyszkolnego konkursu plastycznego " JESTEM EKO-DBAM O PLANETĘ"

klasy 1-3

• Warsztaty wielkanocne klas 1-6

Uczniowie z klas 1-6 wzięli udział w warsztatach wielkanocnych.

Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą, przygotowaliśmy koszyczek ze święconką, rozwiązaliśmy kilka interaktywnych zadań.

Następnie uczniowie rozwijali swoje artystyczne zdolności podczas ozdabiania jajek, tworzenia kurczaczków oraz stroików wielkanocnych.

• Dzień Ziemi 2022 - Zainwestuj w naszą planetę

22 kwietnia 2022 roku świętowaliśmy w szkole Dzień Ziemi.

Ekologiczne przedstawienie o tym: "Jak Zbyszek i inne dzieci nauczyły się, jak dbać o Ziemię" zostało ciepło przyjęte. Dowiedzieliśmy się, czym jest postawa zero weste, czyli eko styl życia.

Świetnie bawiliśmy się na pokazie mody recyklingowej oraz graliśmy na eko instrumentach.

• Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Pęcherach

Szanowni Państwo,
            w związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów Zarządzenia nr 87 z dnia 14 kwietnia 2022 r. w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego:

1. wprowadza się zakaz
        • Wesołych Świąt!

Aby Święta Wielkanocne, święta zwycięstwa Chrystusa nad złem i śmiercią przyniosły upragniony pokój, by każda rodzina mogła żyć w zdrowiu i radości, by każdy z nas mógł cieszyć się nadchodzącą wiosną i z nadzieją patrzył w przyszłość.

Wesołych Świąt Wielkanocnych
            życzymy naszym uczniom, pracownikom, ich rodzinom oraz przyjaciołom z Polski i Ukrainy.

• link do strony powiatu piaseczyńskiego
      • link do SOW Łbiska
      • link do firmy Media Corporation
      • Akademia Pedagogiki Specjalnej im.Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
      • Link do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piasecznie
      • link do Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Pęcherach
      • link do ZHP w Piasecznie
      • link do biblioteki w Piasecznie
      • link do konta na FB
      • link do Nadleśnictwa Chojnów
      • Konica Minolta
      • Fundacja Makroregion
      • Nilfisk Polska Sp z o.o.

• Biuletyn Informacji Publicznej
      • link do dziennika