•

Z przyjemnością informujemy, że od 1 września 2023 r. wraz ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie, realizujemy projekt:

„Most do przyszłości! Wsparcie uczniów i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, realizowany w ramach Działania 10.1. Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1. Edukacja ogólna.

Partnerem Projektu jest Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus Sp. z o.o.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych i cyfrowych oraz umiejętności i postaw przydatnych i ułatwiających w przyszłości funkcjonowanie na rynku pracy przez 117 uczniów ze szkół:

- IV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie,

- Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach.

W ramach projektu realizowane będą:

- dodatkowe zajęcia dla uczniów IV LO: Matematyka, Biologia, Geografia, Chemia, Fizyka, Koło kreatywnego i logicznego myślenia.

- dodatkowe zajęcia dla uczniów ZSS: Matematyka, Przyroda, Robotyka, Zajęcia muzyczno- teatralne, Technika, Magiczny dywan, TUS, Integracja sensoryczna, Sala doświadczania świata.

- szkolenia dla nauczycieli.

Realizowane zajęcia mają na celu rozwój kompetencji kluczowych oraz powiązanych z nimi właściwych postaw uczniów w zakresie kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej, rozwiazywania problemów, krytycznego myślenia i umiejętności uczenia się oraz kształtowanie umiejętności nauczycieli w korzystanie z najnowszych narzędzi wspierających edukację, budowanie i rozwój ww. kompetencji i postaw u uczniów.

W ramach Projektu doposażone zostaną pracownie przedmiotowe (matematyczna, informatyczna, SI), zakupione zostaną także materiały dydaktyczne do zajęć dla uczniów.

Wartość projektu: 300 891,80 zł Wysokość dofinansowania: 270 651,80 zł Termin realizacji projektu: 01.09.2023 - 31.12.2023