• Konferencja 15-16 marca 2024

      • Relacja z konferencji

        W dniach 15 – 16 marca w naszej szkole odbyła się konferencja oraz warsztaty poświęcone metodzie Bilateralnej Integracji. Wydarzenie to było podsumowaniem dwuletniego projektu „Autorski model wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w oparciu o program szkolny metody Bilateralnej Integracji”, na którego otrzymaliśmy dofinansowanie od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021.

        W wydarzeniu brali udział zaproszeni goście, dyrektorzy przedszkoli, szkół, ośrodków i poradni psychologiczno – pedagogicznych, specjaliści – logopedzi, psycholodzy, pedagodzy, fizjoterapeuci z całej Polski, a także rodzice.

        Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Pani Urszula Kotwica Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach, następnie Pani Ewa Lubianiec Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego przekazała podziękowania za organizację konferencji i życzyła owocnego wydarzenia.

        Kilka słów powiedział także partner projektu Pan Piotr Hryniszyn z Grupy Szkoleniowo – Doradczej Europlus, który zaprezentował swoją rolę w projekcie oraz podzielił się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z naszą współpracą.

        Pierwszym prelegentem był dr Andrew Dalziell, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Edynburskim oraz na Uniwersytecie Strathclyde, który podzielił się z nami swoją wiedzą dotyczącą historii powstania metody Bilateralnej Integracji i tym, czym jest ta metoda. Następnie wystąpiła Pani Katarzyna Rychetsky, trener metody BI oraz superwizor i dyrektor Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena w Polsce, która zaprezentowała metodę BI w pracy z dziećmi niedosłyszącymi. Kolejne wystąpienie było poświęcone adaptacji programu szkolnego BI w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Prelegentkami były nauczycielki naszej szkoły Pani Małgorzata Sokół oraz Pani Weronika Kulikowska. Raport z badań dotyczący oceny efektywności autorskiego modelu wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi stworzonego w oparciu o program szkolny metody BI, przedstawiły dr Magdalena Koper, nauczyciel akademicki w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Pani Magdalena Lewandowska, kierownik sekcji obliczeniowej w AWF w Poznaniu. Na zakończenie konferencji wystąpiła Pani Agnieszka Samuś, wykładowca na studiach podyplomowych Integracji Sensorycznej w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie, która opowiedziała o tym, jak ważna jest somatognozja i orientacja przestrzenna w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

        Kolejny dzień przeznaczony był dla terapeutów metody BI. Warsztaty poświęcone tej metodzie prowadzili dr Andrew Dalziell, dr Magdalena Koper oraz Pani Małgorzata Sokół, Pani Weronika Kulikowska i Pani Justyna Kępka. Były one okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach metodą BI.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w jego organizację, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom naszej szkoły oraz uczniom z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Górze Kalwarii. Wasza praca oraz poświęcenie sprawiły, że to wydarzenie mogło się odbyć w tak profesjonalny sposób.

        Mamy nadzieję, że ta konferencja poszerzyła naszą wiedzę na temat BI, którą będziemy wykorzystywać w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dziękujemy!

         

      • Kontakt

        • Zespół Szkół Specjalnych
        • (22) 756 25 65 fax 757 48 63
        • Pęchery ul.Bolesława Chrobrego 83 05-502 Piaseczno Poland
        • poniedziałek, wtorek- 8.00-15.00 środa- praca wewnętrzna czwartek 11.00-16.00 piątek 9.00- 15.00
        • AE:PL-73742-92241-FGHDJ-28
      • Logowanie