• Aktywna tablica maj 2023

• Kolejne spotkanie w ramach wymiany doświadczeń do projektu Aktywna Tablica zrealizowane zostało w naszej Placówce dla chętnej kadry naszej szkoły.
        22 maja 2023r kadra szkoły w Cendrowicach zapoznała się z wyposażeniem gabinetu do treningu uwagi słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa. Odbyły się także kolejne lekcje otwarte, podczas których przybliżono założenia metody prof. A. Tomatisa. Następnie goście ze szkoły w Cendrowicach zapoznali Nas z programami uzyskanymi z programu „Aktywna Tablica” jakimi pracują w swojej szkole. W ten sposób zrealizowaliśmy wszystkie z wymaganych minimum trzech spotkań oraz dwóch lekcji otwartych w sieci współpracy w ramach wymiany doświadczeń do projektu Aktywna Tablica.

• Aktywna tablica kwiecień 2023

• Nawiązaliśmy kontakt z pedagogiem szkolnym ze Szkoły podstawowej im. Feliksa Kapackiego w Cendrowicach.
        W dniu 20 kwietnia 2023r. w Szkole podstawowej im. Feliksa Kapackiego w Cendrowicach w ramach sieci współpracy i wymiany doświadczeń do projektu Aktywna Tablica zrealizowane zostały przez certyfikowanego terapeutę audio-psycho-fonologii p. Justynę Karolak dwie dwugodzinne lekcje otwarte - prelekcja o treningu uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa z wykorzystaniem UWAGI SŁUCHOWEJ PRO oraz prelekcja +zajęcia praktyczne o diagnozie wykonywanej za pomocą audiometru medycznego. Zespół pracujący w szkole w Cendrowicach zapoznał p. Justynę Karolak z zakupionymi przez placówkę w ramach programu „Aktywna Tablica” pomocami terapeutycznymi, były to m.in. programy do wspomagania rozwoju i do pracy z osobami ze spektrum autyzmu poziom 1 i 2.

• Marzec 2023

• 15 marca 2023r. p. Justyna Karolak brała udział w spotkaniu online w ramach międzyszkolnej sieci współpracy Aktywna Tablica. Organizowanym przez Learnetic SA.

Spotkanie to pozwoliło poznać pracę metodą projektu – jego główne założenia i dzielenie się zadaniami. Poznaliśmy interaktywne narzędzia do wykorzystania w projektach. Odbyła się także tzw. Burza mózgów na temat tego co może być projektem w codziennej pracy rewalidacyjno-terapeutycznej.

W dniu 22 marca pani Justyna Karolak wzięła udział w Konferencji w formie online Forum Aktywna Tablica organizowanej przez MSCDN Wydział w Siedlcach.

Konferencja pozwoliła poznać wykorzystanie tablicy interaktywnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Siedlcach poprzez wykorzystanie różnych aplikacji takich jak: Eduzabawy, SUPERKID, JA I MÓJ ŚWIAT, MATZOO, BIBLIA MULTIMEDIALNA, GENIALLY

Certyfikat Aktywna tablica

Poprzez serię wykładów zapoznano nas również z produktami z serii M TALENT wykorzystywanej jako wyrównywanie szans. MAC Edukacja – Materiałami interaktywne dla serii Zdobywam świat, El System – wybór materiałów, Propozycjami firmy Hitobito: Goplay Rozumiem i mówię i Goplay Liczę i rozwiązuję.

Szeroko także przedstawiono System DotacjeCelowe.pl, które umożliwiają zakup MTalent firmy Learnetic, EduSensus firmy Nowa Era, Programy z ofert El System i GoSense oraz GoEdu firmy Hitobito co znacznie może wspomóc bazę edukacyjną szkół.

Oczywiście jak w poprzednich miesiącach nasi uczniowie korzystają z terapii uwagi.

• Styczeń/luty 2023r.

• Każdego dnia wykorzystujemy w naszej pracy 100% możliwości, jakie daje Nam sprzęt Uwaga słuchowa PRO.

Kolejni uczniowie biorą udział w projekcie "Aktywna Tablica" z udziałem zindywidualizowanych programów terapeutycznych.

• Listopad/grudzień

• Każdego dnia wykorzystujemy w naszej pracy najnowocześniejsze rozwiązania terapeutyczne.

Kolejni uczniowie biorą udział w projekcie "Aktywna Tablica"

• Październik 2023

• W październiku: kolejni uczniowie biorą udział w terapii metodą Tomatisa.

Panie terapeutki: Justyna Karolak i Karolina Łątka zgłębiały wiedzę z Audio-psycho-fonologii podczas „Warsztatów z pogłębionej analizy strefy III”.

Udział  w kolejnych stopniach Certyfikowanych szkoleń pozwala nam na stosowanie indywidualnych, spersonalizowanych do potrzeb ucznia programów terapeutycznych, podnosząc tym samym jakość pracy Szkoły.

• We wrześniu: został urządzony gabinet terapeutyczny, aby nasi uczniowie w przyjaznym otoczeniu miło spędzali czas podczas Treningu uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa.

Przeprowadzono cykl warsztatów, podczas których przybliżono radzie pedagogicznej założenia metody prof. A. Tomatisa.  W warsztatach wzięło udział 23 nauczycieli.

W publikacji Nowej Ery „Terapia uwagi słuchowej w oparciu o metodę prof. Alfreda Tomatisa” ukazały się artykuły napisane przez Panie: Justynę Karolak i Karolinę Łątkę.