Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki szkolnej
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Jego celem jest zwrócenie uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.
Autyzm jest neurologicznym zaburzeniem rozwojowym, które pozostaje wyzwaniem dla rodziców, nauczycieli, lekarzy i terapeutów. W ostatnich latach pojawiło się wiele wartościowych publikacji, które pomagają lepiej zrozumieć tę przypadłość oraz osoby nią dotknięte. W bibliotece szkolnej przygotowałam wystawkę książek o autyzmie, z których dowiesz się, czym jest to zaburzenie, skąd się ono bierze i jak wygląda codzienne życie człowieka w spektrum autyzmu. Zapraszam do skorzystania z przygotowanych pozycji.
Biblioteka na 21 marca
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji wykonałam w bibliotece szkolnej wystawkę książek. Zapraszam do zapoznania się z ciekawą ofertą przygotowanych pozycji.
Zachęcam do wypożyczania i czytania.
A.Maciejewska
bibliotekarka szkolna
Nowości z Wypożyczalni Kompletów Książek
3Już od kilku lat nasz placówka współpracuje z Dzielnicową Wypożyczalnią Kompletów Książek. Dzięki tej współpracy biblioteka szkolna wzbogaciła czasowo swój księgozbiór o 601 pozycji (książki, filmy, słuchowiska, audiobooki, gry planszowe). Są tu propozycje zarówno dla uczniów jak i dla pracowników szkoły. Oprócz literatury fachowej z zakresu psychologii, pedagogiki, metodyki itp. mamy duży wybór beletrystyki.
Zapraszam do korzystania z przywiezionych pozycji oraz zachęcam do zgłaszania propozycji tytułów, które warto sprowadzić.
Anna Maciejewska
Bibliotekarka szkolna ZSS w Pęcherach
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Rok szkolny 2021/2022
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Otrzymane środki, finansowe w ramach Priorytetu 3, będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).
Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze, w tym bardzo lubiane przez naszych uczniów bajki do teatrzyku kamishibai.
opr.Anna Maciejewska