• Spotkania projektowe

• Superwizja

Sierpień 2023r

WIZYTA STUDYJNA W NORWEGII

Grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach wraz z Grupą Szkoleniowo Doradczą Europlus odbyła sześciodniową wizytę studyjną w Trondheim w Norwegii, w ramach realizacji projektu „Autorski model wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w oparciu o program szkolny metody Bilateralnej Integracji”.

Celem wizyty było rozwijanie edukacji włączającej poprzez zmniejszenie ryzyka niepowodzeń szkolnych i izolacji społecznej.

Spotkanie z partnerem projektowym okazało się niezwykle owocne. Podczas wizyty studyjnej mieliśmy okazję zapoznać się z kulturą i systemem oświaty w Norwegii. Reprezentant strony norweskiej przedstawił nam norweską scenę artystyczną, na której odbyły się gościnne spotkania w instytucjach kulturalnych oraz spotkania z artystami.

Najważniejszym punktem wyjazdu było spotkanie z panią dyrektor Dalgard Skole pokrewnej placówki, w której uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami. Norwescy pedagodzy przedstawili nam system edukacji i infrastrukturę szkoły w aspekcie zaspokajania potrzeb uczniów z SPE . Podczas spotkania mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami edukacyjnymi między naszymi krajami, przedstawiliśmy założenia metody integracji bilateralnej oraz zaprezentowaliśmy realizowany w naszej szkole projekt związany z metodą IB. Sama wizyta w szkole okazała się niezwykle wartościowym i inspirującym wydarzeniem.

Wizyta studyjna w Norwegii odbyła się dzięki wsparciu Funduszy Norweskich.

03.11.2022 r.

W Zespole Szkół Specjalnych w Pęcherach odbyło się spotkanie projektowe, w związku z realizacją projektu „Autorski model wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w oparciu o program szkolny metody Bilateralnej Integracji”

W spotkaniu udział wzięli:

1. Małgorzata Sokół – Kierownik projektu, Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach

2. Weronika Kulikowska– członek zespołu projektowego, Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach

3. Iwona Domowicz – członek zespołu projektowego, Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach

4. Piotr Hryniszyn – Prezes Zarządu, Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus Sp. z o.o.

5. Katarzyna Budzińska – Koordynator Projektu, Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus Sp. z o.o.

6. Krzysztof Orleański – Koordynator partnera, Stowarzyszenie Szkoła Kultury Polskiej w Trondheim.

7. Beata Wądałowska – kierownik biura pozyskiwania środków zewnętrznych, Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Ustalenia ze spotkania:

1. Zaakceptowano harmonogram działań merytorycznych w projekcie;

2. Ustalono założenia organizacyjne dotyczące sposobu realizacji działań w projekcie;

3. Spotkanie projektowe nr 3 odbędzie się w terminie czerwiec 2023.