Regulamin rekrutacji uczniów

w Zespole Szkół Specjalnych

w Pęcherach Łbiskach

1. Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach jest placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, z autyzmem i niepełnosprawościami sprzężonymi oraz dla uczestników zajęć rewalidacyjno - wychowawczych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.

2. W skład Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach wchodzą:

- Szkoła Podstawowa

- Szkoła Przysposabiająca do Pracy

- Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze

- Świetlica szkolna

3. W ramach Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach prowadzone są zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

4. Podczas zgłaszania dziecka do szkoły konieczne jest:

- uzyskanie zgody dyrektora szkoły

- złożenie wniosku w Starostwie Powiatowym w Piasecznie

5. Do naszej placówki w pierwszej kolejności przyjmowane są osoby z terenu powiatu piaseczyńskiego. Osoby spoza powiatu piaseczyńskiego:

- muszą uzyskać zgodę dyrektora szkoły i organu prowadzącego

- przyjmowani są w sytuacji dysponowania przez szkołę wolnymi miejscami

6. Uczniów chcących podjąć naukę w naszej szkole przyjmujemy w trakcie całego roku szkolnego do klas lub zespołów już istniejących w zależności od kolejności zgłoszeń, rodzaju niepełnosprawności dziecka oraz możliwości związanych z warunkami lokalowymi.

7. Uczniowie przyjmowani są do wchodzących w skład Zespołu typów szkół na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wydanego przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

8. Na zajęcia wczesnego wspomagania przyjmowane są dzieci na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania wydanej przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

9. We wszystkich typach szkół wchodzących w skład Zespołu, realizowane może być nauczanie indywidualne, na zasadach opisanych w orzeczeniu o potrzebie indywidualnego nauczania lub w orzeczeniu o potrzebie indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

10. Dokumenty, które należy złożyć w sekretariacie szkoły:

- orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno- pedagogiczną do danego typu szkoły

- skierowanie do kształcenia w Zespole Szkół Specjalnych wydane przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie

- podanie złożone przez rodziców(prawnych opiekunów) o przyjęcie do odpowiedniego typu szkoły + 2 aktualne zdjęcia

Dodatkowe dokumenty:

- opinia psychologiczno-pedagogiczna z przedszkola lub szkoły

- świadectwo ukończenia dotychczasowej szkoły lub klasy

- karta zdrowia dziecka

- Karta uczestnika świetlicy