Razem z mlodzieżą z Gimnazjum nr 1 i SP nr 5 Piaseczna wykonywaliśmy zdrowe i smaczne sałatki oraz ćwiczyliśmy, by zadbać o kondycję fizyczną.
Przegląd Twórczości Szkolnej
To jedno z najbardziej lubianych przez nas wydarzeń szkolnych. Tylko nasze, wewnętrzne prezentowanie twórczości uczniów, a w tym roku - niespodzianka- także nauczycieli.
Przegląd rozpoczęło nauczycielskie przedstawienie pt.:"Ojcze, pozwól". Pomimo, że ojciec nie pozwolił, aktorzy otrzymali ogromne brawa od naszej wyjątkowej Publiczności uczniowskiej.
Potem nastąpiły prezentacje klas i poszczególnych uczniów. Były popisy cyrkowe, teatralne, wokalne, plastyczne, taneczne- słowem przegląd twórczości. Takich wrażeń i wzruszeń jak u nas nie ma w żadnej szkole.
Spotkanie z dietetyczką
Spotkanie z Wolontariuszami z Liceum im. M. Kopernika z Warszawy jest potwierdzeniem naszego miana Szkoły Promującej Zdrowie. :)
Aktorzy z Zalesia Górnego
Bardzo dziękujemy aktorom ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym za edukacyjne przedstawienie pt.: "Smog".
Uczestnicy Zespołów w stajni "Hubal"
Uczestnicy grup rewalidacyjno -wychowawczych odbyli wycieczkę do pobliskiej Stajni HUBAL, gdzie mieli możliwość zobaczenia pięknych koni i zajęć hipoterapii. Bardzo dziękujemy właścicielowi stajni i Fundacji Labor Kids
Wielkanoc w szkole
W Starostwie i Urzędzie Gminy
Poznając podział administracjyjny Polski poszliśmy do Starostwa Powiatowego w Piasecznie a następnie do Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie.
O zadaniach starostwa opowiadał nam Pan Wojciech Ołdakowski - starosta piaseczyński a o zadaniach Gminy Pan Zdzisław Lis - burmistrz Piaseczna.
Na koniec pobytu w gminie Pan Arkadiusz Czapski - sekrerarz Gminy zaprosił nas do sali konferencyjnej gdzie zasiedliśmy na miejscach radnych i obejrzeliśmy spot reklamowy Gminy Piaseczno.
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.
75-lecie Akcji pod Arsenałem
Nasi Harcerze wzięli udział w Świeczowisku w 75 rocznicę Akcji pod Arsenałem
Świeczowisko zorganizowane przez Fundację "DOM ZOŚKI" oraz instruktorów działających w naszym Hufcu w latach 80-90.
W Świeczowisku wzięli udział m.in. Druhowie z 1 DH im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" z Zalesia Dolnego, 50 Drużyna Harcerska im. Bronisława Pietraszewicza "Lota"oraz 53 Drużyna Harcerska "Po Horyzont".
Rekolekcje - dydaktycznie
Spotkanie czytelnicze
Kolejny cykl spotkań czytelniczych pod hasłem
„W poszukiwaniu wartości”
Jak co roku pod koniec zimy uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym.
Tym razem opowieści czytane były z wykorzystaniem teatru ilustracji Kamishibai. Magiczna skrzynka utrzymywała zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii, a piękne ilustracje rozwijały wyobraźnię.
Przez cztery dni uczniowie słuchali baśni, legend opowieści z różnych kręgów kulturowych i stron świata, słuchali muzyki relaksacyjnej i poddawali się relaksacji.
Wspólnie zastanawiali się, czy warto marzyć, jaki jest przepis na szczęście, czy miłość jest najważniejsza na świecie i jaką wartość w życiu ma drugi człowiek.
Czytane opowiadania były inspiracją do uświadomienia sobie własnych marzeń i stworzenia „Szkolnego przepisu na szczęście”.
opr.Grażyna Cieślakiewicz
Harcerskie Szałamaje
Nasi Harcerze wzięli udział w Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Szałamaja" w Kwidzynie.
Wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Zalesiu Dolnym
Wraz z grupą najstarszych uczniów odwiedziliśmy WTZ w Zalesiu Dolnym. Zapoznaliśmy się z historią powstania oraz zasadami działania Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych. Bardzo zainteresowały nas zajęcia w utworzonych tam pracowniach. Uczestnicy WTZ wykonują tam różne prace użyteczne, rozwijają swoje zainteresowania, doskonalą aktywność społeczną. Spotkaliśmy również Absolwentów naszej szkoły. Dla nas było to kolejne doświadczenie, które pomoże w podjęciu decyzji co do dalszej aktywności po ukończeniu szkoły PDP.
opr. H.Przygodzka
Integracyjny Bal Karnawałowy
Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie Gimnazjum im.Kopernika z Warszawy. Wspólne zabawy, tańce, konkursy sprawiły wiele radości. Wielka atrakcją była możliwość robienia sobie zdjęć w różnych przebraniach. Foto-budka rozbawiła wszystkich uczestników balu. Za rok znów powtórzymy zabawę.
opr.H.Przygodzka
Lekcja Muzealna
"Karnawał"
Bal Absolwenta
Po raz drugi odbył się w naszej szkole Bal Absolwenta. Przyjechało ok.100Absolwentó. Sptkanie po latach było ogromnym przeżyciem.Wspomnienia, opowiadania o dalszych swoich losach wyciskały łzy z oczu. Niektórzy Absolwenci przyjechali po raz pierwszy po opuszczeniu murów szkoły.Różne są ich drogi ale ten dzień był radością dla wszystkich. Za rok znów się spotkamy.
opr.H.Przygodzka
Z kolędą w Domu Seniora
Nasi uczniowie nie zapominają o Seniorach. Dlatego odwiedzili Pensjonariuszy Domu "Spokojna Przystań" z przedstawieniem jasełkowym. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania. Mieszkańcy bardzo serdecznie nas przyjęli. Uczniowie przy stole ze słodkim poczęstunkiem prowadzili rozmowy z ludźmi, którzy mając bogate doświadczenie życiowe przekazywali naszym uczniom swoje wspomnienia dotyczące Świąt Bożego Narodzenia.
opr.H.Przygodzka
Prestiżowa nagroda dla Szkoły
Z radością informujemy, że zostaliśmy wyróżnieni dyplomem Kapituły Ruchu „Piękniejsza Polska” „za tworzenie piękna, którym możemy szczycić się przed światem”.
Bezpieczne ferie
W ramach akcji "Bezpieczne ferie" przypominamy o zasadach bezpiecznego spędzania czasu w domu, bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni, rozsądnego korzystania z atrakcji zimowych, radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Warsztaty w Muzeum
Warsztaty w Muzeum Regionalnym w Piasecznie: „Święta Bożego Narodzenia- tradycje i zwyczaje świąteczne, dawne ozdoby choinkowe”.
Klasy I-IV uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Regionalnym w Piasecznie. Tematyka spotkania dotyczyła tradycji i zwyczajów zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali i oglądali bożonarodzeniowe szopki, kurpiowskie byśki – tradycyjnie figurki zwierząt wypiekane z ciasta chlebowego oraz dawne ozdoby choinkowe wytwarzane ze słomy, sznurka, papieru czy opłatka. Dowiedzieli się również czym jest „ podłaźniczka” i skąd do Polski przywędrowała tradycja ubierania choinki. Kulminacyjnym punktem wizyty w muzeum były warsztaty, na których każdy próbował swoich sił jako artysta i tworzył własne ozdoby choinkowe z opłatka – tzw. „Światy”. Oczywiście każdy uczestnik mógł zabrać swoje dzieło do domu i jeśli udało mu się go nie zjeść po drodze, powiesić na choince.
opr.Anna Rolka-Trybus
Jasełka 2017
Nasze Jasełka Bożonarodzeniowe były jak zawsze barwne, rozśpiewane, nastrojowe i wzruszające. Lubimy spędzać te chwile z Rodzicami i życzliwymi nam Gośćmi, którzy także w tym roku wspólnie z nami śpiewali kolędy.