• Z życia biblioteki szkolnej

• 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Jego celem jest zwrócenie uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Autyzm jest neurologicznym zaburzeniem rozwojowym, które pozostaje wyzwaniem dla rodziców, nauczycieli, lekarzy i terapeutów. W ostatnich latach pojawiło się wiele wartościowych publikacji, które pomagają lepiej zrozumieć tę przypadłość oraz osoby nią dotknięte. W bibliotece szkolnej przygotowałam wystawkę książek o autyzmie, z których dowiesz się, czym jest to zaburzenie, skąd się ono bierze i jak wygląda codzienne życie człowieka w spektrum autyzmu. Zapraszam do skorzystania z przygotowanych pozycji.

• Biblioteka na 21 marca

• 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji wykonałam w bibliotece szkolnej wystawkę książek. Zapraszam do zapoznania się z ciekawą ofertą przygotowanych pozycji.

Zachęcam do wypożyczania i czytania.

A.Maciejewska
        bibliotekarka szkolna

• Nowości z Wypożyczalni Kompletów Książek

Już od kilku lat nasz placówka współpracuje z Dzielnicową Wypożyczalnią Kompletów Książek. Dzięki tej współpracy biblioteka szkolna wzbogaciła czasowo swój księgozbiór o 601 pozycji (książki, filmy, słuchowiska, audiobooki, gry planszowe). Są tu propozycje zarówno dla uczniów jak i dla pracowników szkoły. Oprócz literatury fachowej z zakresu psychologii, pedagogiki, metodyki itp. mamy duży wybór beletrystyki.

Zapraszam do korzystania z przywiezionych pozycji oraz zachęcam do zgłaszania propozycji tytułów, które warto sprowadzić.

Anna Maciejewska
        Bibliotekarka szkolna ZSS w Pęcherach

Rok szkolny 2021/2022

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Otrzymane środki, finansowe w ramach Priorytetu 3, będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).

Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze, w tym bardzo lubiane przez naszych uczniów bajki do teatrzyku kamishibai.

opr.Anna Maciejewska